Terapie pro zdraví

Tradiční čínská medicína

Terapie tradiční čínské medicíny se zaměřují na to, aby vaše tělo bylo v rovnováze a zdravé. K tomu čínská medicína využívá bylinných receptur, prohřívání pelyňkovou moxou, baňkování a elektroakupunktury. TČM může pracovat ruku v ruce s konvenční medicínou, aby pomohla zmírnit vedlejší účinky léčby a posílit vaše tělo...více zde

Su-jok

Su-Jok je jednoduchá a účinná metoda léčení, která využívá akupresuru na ruce a nohy k léčení různých zdravotních problémů. Tato technika je založena na myšlence, že každý orgán a část našeho těla má odpovídající bod na našich rukou a nohou. Když jsou tyto body stimulovány, mohou podpořit uzdravení a zlepšit celkový zdravotní stav...více zde

Kvantová terapie

Dlouhodobý stres a emocionální vypětí vytváří tlak na naše fyzické tělo působením myšlenkových vzorců a může způsobit nemoc. Když připustíme, že hmota neexistuje a vše kolem nás je energie, můžeme si představit, že i myšlenka je určitý druh energie, kterou ovlivňujeme svoji realitu. Náš mozek nerozlišuje mezi skutečností, kterou vidíme očima, a představami naší mysli. Každou informaci přijímá jako skutečnou realitu.

Kvantová terapie nám pomáhá přepisovat informace v kvantovém poli a může pomoci odstranit nemoc i její příčinu.

Baňkování

Baňkování je tradiční technika čínské medicíny, která spočívá v umístění skleněných baněk na tělo pacienta. Jejich ohřevem se vytváří vakuum stimulující průtok krve a energie. Baňkami můžu působit na akupunkturní body nebo části těla a obnovit tak rovnováhu, podpořit regenerační schopnosti těla nebo ulevit od bolestí svalů.

Moxování

Moxa, nebo moxování, je technika používaná v tradiční čínské medicíně, která spočívá v prohřívání postižených oblastí nebo akupunkturních bodů pomocí tepla, které se tvoří při pomalém hoření sušeného pelyňku. Na rozdíl od akupunktury, která pouze manipuluje s již existující energií v těle, moxa dodává tělu energii ve formě tepla. Je proto vhodná pro léčbu stavů spojených s nedostatkem energie, nemocí způsobených chladem, pro dlouhodobě nemocné, oslabené nebo staré osoby. Tato technika je také velmi efektivní u dětí.

Ušní a tělové svíce

Ušní svíce, také známé jako hopi svíce, jsou alternativní léčebný nástroj používaný pro čištění uší a podporu celkového zdraví. Pomáhají odstranit ušní maz a nečistoty z ušního kanálu, což může vést ke zlepšení sluchu. Navíc mohou pomoci zmírnit bolesti uší a tinnitus. Proces používání ušních svící je také často popisován jako uklidňující a relaxační, což může mít pozitivní dopad na celkový duševní stav.

Tělové svíce jsou využívány pro relaxační a terapeutické masáže. Při masáži mohou pomoci uvolnit svalové napětí, podporovat cirkulaci a ulevit od bolesti, což přispívá k celkové relaxaci.