Manuální lymfatická masáž

Manuální lymfatická masáž je specifická terapeutická metoda, která se zaměřuje na podporu lymfatického systému a hraje klíčovou roli v našem zdraví.

Je prováděna jemnými plynulými pohyby, které stimulují pohyb lymfy a tím podporují detoxikaci těla. Tlak při masáži musí být opravdu lehký, aby nedošlo k poškození lymfatických cév a lymfa (tělní tekutina) byla správně odvedena.

Při masáži celého těla se vám budu věnovat nejméně 2 hodiny, pokud si zvolíte masáž pouze některé části těla, počítejte s péčí kolem 1 hodiny.

  45 min./60 min./90 min./120 min.  Více informací v ceníku.

Účinky manuální lymfatické masáže:

1. Detoxikace těla: Manuální lymfatická masáž podporuje přirozenou detoxikaci těla. Pomáhá odstranit toxiny a odpadní látky, které se mohou hromadit v našem těle, a tím předcházet různým zdravotním problémům.

2. Podpora imunitního systému: Lymfatický systém hraje klíčovou roli v imunitním systému, protože pomáhá chránit tělo před infekcemi a nemocemi. Masáž podporuje fungování lymfatického systému a tím posiluje imunitu.

3. Zlepšení oběhu: Tato masáž může také pomoci zlepšit oběh krve a lymfy v těle, což může přispět k lepšímu prokrvení pokožky a celkově zvýšit pocit pohody a energie.

4. Úleva od otoků: Tato masáž je často doporučována lidem, kteří trpí otoky, otoky po operacích nebo způsobené těhotenstvím. Masáž pomáhá odtoku lymfy a tím odvádí přebytečnou vodu z postižených míst. Můžou to být např. končetiny, ale i části obličeje, jako jsou kruhy pod očima.

5. Relaxace: Kromě svých zdravotních účinků přináší manuální lymfatická masáž také pocit hluboké relaxace a uvolnění. Jemné pohyby a tlak používaný během masáže mohou pomoci uvolnit napětí a stres, což může vést k lepšímu spánku a celkovému zlepšení nálady.

Manuální lymfatická masáž je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí podpořit svoje zdraví a současně si užít hlubší relaxaci.

Pamatujte však, že i když je tato terapie obecně bezpečná, měla by být vždy prováděna kvalifikovaným terapeutem.

Proto jsem všechny terapie, které nabízím, studovala u odborníků a zakončila certifikátem.

Kontraindikace:

Ačkoli je manuální lymfatická masáž obecně bezpečná a přínosná pro většinu lidí, existují určité podmínky nebo okolnosti, kdy by se tato masáž neměla provádět.

1. Akutní infekce: Pokud trpíte akutní infekcí, zejména pokud je doprovázena horečkou, manuální lymfatická masáž by měla být odložena, dokud infekce neodezní.

2. Srdeční insuficience: Lidé se srdeční insuficencí by měli být opatrní, pokud jde o manuální lymfatickou masáž. Zvýšený tok lymfy může zatížit srdce, které už tak pracuje na hranici svých možností.

3. Aktivní rakovina: Pokud máte aktivní rakovinu, zejména pokud se jedná o rakovinu lymfatického systému, měli byste se vyhnout manuální lymfatické masáži. Existuje riziko, že by mohlo dojít k rozšíření rakovinných buněk.

4. Akutní trombóza: Manuální lymfatická masáž může být kontraindikována u lidí s akutní trombózou, neboť existuje riziko, že by mohlo dojít k uvolnění krevní sraženiny.

5. Těhotenství: Během těhotenství je třeba být opatrný. I když manuální lymfatická masáž může pomoci zmírnit otoky během těhotenství, měla by být vždy prováděna kvalifikovaným terapeutem a pouze po konzultaci s lékařem.

Pokud máte jakékoliv zdravotní problémy, je důležité konzultovat jakoukoliv novou terapii s vaším lékařem.