Kineziotaping - tejpování

Kineziotaping, či také tejpování, je speciální metoda, která využívá elastické pásky pro zlepšení pohybových funkcí a úlevu od bolesti. Tato technika se spoléhá na přirozené schopnosti našeho těla se zregenerovat.

Využití kineziotapingu je velmi široké. Nejenže může pomoci při svalových dysfunkcích, poranění kloubů, bolestech zad, hlavy a krční páteře, ale je také účinný při léčbě lymfedému a jiných otoků. Sportovci ocení tejpování jako prevenci před zraněními nebo jako podporu při regeneraci po sportovním výkonu. Kineziotaping je rovněž vhodnou metodou při rehabilitaci po operacích, zraněních nebo úrazech.

Tejpy vás neomezují v pohybu, ale naopak pomáhají v případě potíží pohyb usnadnit. Při správné péči vydrží tejp nalepený i týden. Můžete se koupat i sprchovat, ale netřít pokožku přes tejpy houbou či žínkou. Ručníkem také jen přitlačením osušíte. Pokud se kraj tejpu začne odlepovat, můžete ho přelepit i malým kouskem nápasti a tím oddálíte jeho odlepení. Pokud se tejp z části již odlepil, pravděpodobně neplní svoji funkci a doporučuji ho celý sundat.

Ceník zde

Kontraindikace:

V případě otevřených ran, ekzémů, psoriázy nebo jiných kožních chorob v místě lepení je lepší se tejpování vyhnout. Stejně tak by se měli kineziotapingu vyhýbat lidé s těžkou kardiovaskulární nedostatečností, trombózou nebo s onkologickým onemocěním. U těhotných žen se tejp neaplikuje na břicho. Ve výjimečných případech se může projevit alergie na lepidlo tejpu. Dlouhodobě používám kineziotapy od zavedené firmy a doposud jsem žádnou alergickou reakci nezaznamenala. Pokud se ale u vás v minulosti nějaká kožní reakce na tejpy objevila, informujte mě dříve, než budu tejp aplikovat.

Při jakýchkoli pochybnostech doporučujeme konzultovat aplikaci tejpů s odborníkem nebo lékařem.

Kineziotaping je neinvazivní a bezbolestnou metodou, která výrazně podporuje proces hojení a regenerace našeho těla. Ačkoli má široké využití a mnohé přínosy, je důležité respektovat uvedené kontraindikace a v případě jakýchkoli zdravotních komplikací vždy konzultovat s lékařem nebo odborníkem.